English, please
Hjem Fotogalleri Nyhetsbrev Kontakt
Det ser ut til at du har en utdatert versjon av nettleseren Internet Explorer. Vennligst oppgrader til f.eks Chrome. Lær mer.

Aktiviteter

Aktivitetene våre
 
Det mangler ikke på aktiviteter her i Lister og oppe på Utsikten. Vi har en lang liste med litt av hvert – sjekk aktiviteter både her på hotellet og ikke minst hos våre venner i kunsten og i golfen. Og husk – vi krysskobler gjerne. Vi er jo her alle tre!
 
Det er alltid noen som gjerne vil gjøre noe ekstra mellom øktene og ønsker å komme seg ut i den fantastiske naturen vi har her i Lister og på Sørlandet.
 
Vi har både vinter og vår og vi har sommer og høst. Vi har kanskje landets frodigste fauna og dyreliv, vi har strender, spektakulære klipper ute ved havet og de tøffeste fjellene for dere som gjerne vil klatre litt.
 
Enkle, morsomme og kjappe leker i pausen, for å friske opp debatten og temperaturen og for å stimulere tankene og kreativiteten har vi: Bokstavleken, luftgevær, sekkeløp, gå på planke, nål i en høystakk, trillebårkjøring, bygge tårn og ikke minst rebusløp er alltid en suksess. Vi organiserer det gjerne. Vi liker å leke. Innimellom.
 
Western Movie, Paint Ball, Kokkekamp, Rappelering, Beat for Beat, Hjernetrimmen, LineDance, Mord og Mysterier med Vampyrens død og mysteriet om jernbanebaronene er til å skrive hjem om. Så morsomt er det.
 
Dette gjør vi sammen med våre dyktige samarbeidspartnere i Lister, nettopp slik vi alle gjerne bygger gode relasjoner til nærmiljøet og kolleger imellom.
 
Hele året har vi mer enn nok å by på, historie og fortellerkunst, malerkunst, sang og musikk, dans, kurs i mat og drikke, tvil og tro, ja det er igjen bare å spørre. Vi kan løse det meste her på Utsikten Det kan du lese mer om i denne oversikten. Aia, aia buff..!
 
Her er vår aktivitetsliste i regi av Utsikten Hotell:
  1. Golfkurs og konkurranse på banen og i golfsimulatoren med egen coach og dommer
  2. Kunstneriske og kreative aktiviteter i samarbeid med Kunstsenteret
  3. Shopping på Neset
  4. Tvil og tro, fart og spenning, sang og musikk
  5. Beat for Beat og med eget flygel og bukkehorn
  6. Matkurs med Listers Kjøkken
  7. Ski, løpeturer og orientering
  8. Marcelius Førland - maleren
  9. Tjodolv og Snorres saga - historiefortelling
  10. Knaben, Feda, Lista, Hidra og våre spennende reisemål og historie
  11. Matdekorasjoner og kakebaking med vår konditor
  12. Fotball og friidrett på Idrettsanlegget
  13. Simonhuset og mat på Feda
  14. Eldstova på Gullestad Gård
  15. Urter i mat og medisin
  16. Tradisjonsmat og Torvløbakkane Gård
  17. Storvilt og småviltjakt, fiske etter laks og sjøørret, krabbefiske
  18. Bading i elva, vann og hav
  19. Fjellklatring og rappelering
  20. Dressinkjøring på Flekkefjord Banen og vannski på Riksen Vannsport
  21. Vandring i skog og hei
  22. Motivasjon og salgstrening, merkevarebygging og fremtidsscenarios
  23. Møteledelse og fasililitering av team og bedrifter
  24. Utsiktens historie – hvordan lykkes i samarbeid med det private næringsliv og det offentlige
  25. Konjakkurs
  26. Ledelse – hvordan ta ledelse tilbake til ledelsen
  27. Prosjektledelse – fra de aller minste til noen av de største
  28.  Miljø, klima og teknologi – hvordan skape suksess i morgendagens marked…
Dere finner flere aktiviteter presentert i det nye magasinet vårt VIEW#1.
Spør oss gjerne! Hva med å legge bryllup, runde tall, skolejubileer, konfirmasjoner, venners venner og andre personlige og høytidelige arrangement med runde bord, høye glass og hvite duker til den største ”stua” i hele regionen..!?